top of page

Тиждень дитячого та юнацького читання в шкільній бібліотеці у 2016-2017 навчальному році

«Читання — це найважливiший iнструмент навчання

та джерело багатого духовного життя»

В.О.Сухомлинський

                                              Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе                                                                                                     тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

                                              У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22  лютого 1993 року,                                                      а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.

                                               Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллі.

   Казка з раннього дитинства прищеплює любов дитини до літератури, розширює її кругозір і                                                         словниковий запас. Саме через казку діти отримують уявлення про життя людей та тварин.

  Хто з нас не любить книжок? Дійсно, важко уявити таку людину. У народі кажуть: "Хто багато читає, той багато й знає". Кожен — інтелігент, бізнесмен, робітник — має хоча б невеличку особисту бібліотеку. 
  Я досить часто відвідую районну юнацьку бібліотеку. Там завжди стоїть тиша й можна самому ходити між стелажами. Та коли уважно прислухаєшся, то можна почути, як книги пошепки розмовляють із тобою. Вони розкажуть чарівну казку, цікаву повість, з їх сторінок забринять невідомі вірші, які ми пам'ятаємо довго, а можливо, й ціле життя. Саме з книжок ми дізнаємося про те, як живуть народи різних країн, як виборюють вони свободу, а ще дізнаємося про відкриття науки й техніки, про рослини й тварин, про планети, зірки й туманності. З давніх-давен письменники, учені відображали в книжках знання та досвід поколінь, зберігаючи це все для нащадків. 
  А колись у прадавні часи на світі не було книжок, бо люди ще не вміли їх робити. Замість сторінок пращури використовували каміння, дерево, стіни печер. Пізніше почали писати на глині, але це було також не дуже зручно. Справжній папір, схожий на той, що на ньому ми пишемо сьогодні, з'явився кілька століть тому. Відтоді й почали в усьому світі писати на папері. 
  Книга в Україні завжди користувалася великою пошаною. "Велика користь буває від учення книжного. Книги — це ріки, що напоюють світ, це джерела мудрості", — писав давньоукраїнський літописець. Зрозуміло, чому в Київській Русі існували книгозбірні при церквах, монастирях, при князівських та боярських дворах. Про це переконливо свідчать історичні джерела — ті самі книжки.
  Я не можу уявити свого життя без книги. Найбільше мені подобаються твори дитячої літератури й сучасна фантастика. Але найнезабутніше враження справила на мене колись повість-казка "Чарівник Смарагдового міста", яку написав Олександр Волков. Я перечитував її кілька разів, кожного разу відкриваючи для себе щось цікаве й нове. Пізніше я захопився романами Жюля Верна. У моїй уяві виникали екзотичні пейзажі, сповиті імлою. Я бачив себе й бідолахою, викинутим на берег морськими буревіями, і п'ятнадцятирічним капітаном, що веде свій корабель до благородної мети, і дикуном, який усе життя провів серед незайманої природи на безлюдному острові. А зараз я охоче читаю серйозні твори українських письменників, де розповідається сувора правда про нелюдське життя нашого народу за часів далекого й не дуже далекого минулого. 
   Я щиро вважаю, що телебачення та електронні машини ніколи не зможуть повноцінно замінити щасливих годин спілкування з книгою. Свій твір-роздум я хочу закінчити повними філософської глибини рядками відомого українського поета Д. Павличка: 
Життя без книги — хата без вікна. 
Тюрма глуха і темна, мов труна,

Крізь вікна книг свободи світло ллється, 
Майбутнього видніє далина. 

 

План проведення заходів 

Тижня дитячої та юнацької книги

  • Відкриття Тижня дитячого читання.

  • Інформаційна година про Тиждень читання.

  • «Улюблені книги наших читачів» презентація книжкової виставки.

  • Книжкові вернісажі: «Світ скарбів книжкових»

  • Театралізація відомої казки для малюків (2 клас)

  • Урок-презентація «Книга мудрий старий друг, книга знає все навкруг!» (5 клас)

  • Екскурсія до шкільної бібліотеки: «Дім де живуть книги» (1клас)

  • Виставка закладок до книжок (1-4 клас)

  • День малюнків-ілюстрацій до прочитаних книг «Літературно-художнє ательє» (3-6 класи)

  • Урок-поезії «Я про поезію кажу…….»Вірші власного твору (7-8 клас)

  • Літературний калейдоскоп «Подорожуючи сторінками української книги» (сучасна молодіжна книга) (10 клас)

  • Урок-презентація «Обличчя української літератури» (11 клас)

  • Урок-пізнайко « Від стародавньої до сучасної книги» (9 клас)

  • Театр-Єкспромт української казки (4 клас)

  • Театральна вікторина "Герої улюблених казок"(1-4 клас)

  • «Намалюй свою казку» (2-7 клас)

  • Акція «Подаруй книжці нове життя». Книжкова лікарня (5-11 клас)

  • Благодійна акція «Книга в дарунок шкільній бібліотеці»

День Конституції України

Вшанування пам’яті Івана Франка

День пам’яті жертв Голодомору в Україні

План заходів з реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді

Програми національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді

День Збройних Сил України

День Гідності та Свободи України

75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру

Проведення декади військово - патріотичного виховання

Присвячено 71-ій річниці закінчення Другої Світової війни, Дня міста, Дня партизанської слави

Тиждень народознавства

Герої Крут

Please reload

bottom of page